A A A

 
bip
  • Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Gliwicach.

Logowanie

Wydarzenia

AKCJA ZIMA SKACZE SPORTOWA ADRENALINA! RUSZAMY NA DESKI!

KIEDY?
19.01.2016 r. (wtorek) Samochodówka 
organizuje wyjazd na DESKI (narty & snowboard) w Beskidy. 
ILE? Koszt wyjazdu to TYLKO 15 zł. 
KONKRETY? 
Wszelkich informacji  oraz zapisy przyjmują 
nauczyciele WF do 15.01.2016!!!
                        
Śpiesz się!!!:) Ilość miejsc ograniczona!!!!!  A chętnych wielu :D 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności. W dniach 18-20.12.2015r grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Oczywiście najważniejsi są darczyńcy, Ci którzy widząc los drugiego człowieka nie wachają się podzielić częścią zakupów z potrzebującymi. Nasi uczniowie zbierając ofiarowaną żywność dokładąją cząstkę swojej pracy aby Święta innych były choć trochę weselsze i milsze.  Akcja kontynuowana jest od kilku lat i jak zwykle nasi uczniowie nigdy nie zawodzą. To co można o nich napisać to tyle że jak zwykle spisali się na szóstkę. 

Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego.

 
Odbyło się spotkanie inaugurujące działalność powołanej w naszej szkole Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego oraz Grupy Pomocy Przedmedycznej. W spotkaniu wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na czele z Naczelnikiem Wydziału Panem inspektorem Andrzejem Trzcińskim. Komendę Miejską Policji w Gliwicach reprezentowali policjanci pod dowództwem z-cy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pana aspiranta Adama Nowakowskiego Straż Miejską reprezentowała Pani Bożena Frej – kierownik wydziału ds. prewencji i komunikacji społecznej a Urząd Miasta Gliwice reprezentował Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Kucharz. 

Register to read more...

"Samochodówka dla Trynku" 2015

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej "Samochodówka dla Trynku". Za uzbierane przez uczniów datki, zostały zakupione produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego środowiska lokalnego - Trynku. Dzisiaj przed południem uczniowie klasy 4a: D.Klyta, D.Krotofil,  R.Laks, M.Grochocki, M.Groborz, zapakowali produkty spożywcze do świątecznych reklamówek wraz z życzeniami

Register to read more...

Najpiękniej, gdy rozum jest oprawiony w pokorę

Dawid Nastula, mistrz Polski w Super- Enduro, nasz czwartoklasista,  miał okazję zaprezentować swoje osiągnięcia przed szerszą publicznością na Trzecim Salonie Edukacyjnym zorganizowanym w CKZiU w Gliwicach.
Filmik dokumentujący Jego dokonania, kilka zdjęć, trofea i motor, na którym wjechał po schodach(!) stanowiły czarno na białym, że ten spor t= pasja i poświęcenie. Dawid odpowiedział na kilka pytań, wyjaśnił jak złapał bakcyla i w kim ma oparcie. 
Salon Edukacyjny zaprasza przedstawicieli samorządów uczniowskich wraz z opiekunami na spotkania z ciekawymi ludźmi i promuje uczniów gliwickich szkół, którzy  są szczególnie uzdolnieni, mają pasję, która nadaje kierunek ich życiu
 

Zawody strzeleckie o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych

Było jak zwykle- Kolejne zwycięstwo strzelców samochodówki, tym cenniejsze, że walka toczyła się o puchar Dyrektora Naszej Szkoły. Na starcie tradycyjnie 12 najsilniejszych zespołów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Płowiec życząc wszystkim zawodnikom i zespołom sportowej rywalizacji i jak najlepszych wyników.

Register to read more...

Warsztaty dla młodych kierowców

W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w "Warsztatach dla młodych kierowców". Zajęcia zostały zorganizowane w Katowicach na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Warsztaty były podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną.  Wykład dotyczył zagrożeń i problemów z jakimi borykają się młodzi kierowcy. Część praktyczna obejmowała miedzy innymi ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto młodzi adepci mieli możliwość jazdy po płycie ośrodka samochodem wyposażonym w troleje oraz jazdy po wyznaczonym torze przeszkód. Inicjatorem warsztatów była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Jak zapowiedział organizator impreza będzie miała charakter cykliczny.

 

Świat japońskich rycerzy

Uczniowie klasy 4l zwiedzali wystawę w Willi Caro, zatytuowaną "Świat japońskich rycerzy". Pani przewodnik przybliżyła nam tradycje, zwyczaje, uzbrojenie samurajów w wiekach XVII - XIX. Zwiedzający zapoznali się z rycinami /Opowieści o rodzie Taira/, poszczególnymi elementami uzbrojenia samuraja, wierzeniami 

Register to read more...

Warsztaty profilaktyczne dla 1l i 1g

W ramach działań profilaktycznych szkoły w dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie z psychologiem uzależnień Panią Eweliną Jekiel – Krężołek ze Stowarzyszenia na rzecz ochrony zdrowia i promocji zdrowego stylu życia „Rozwój”. Spotkanie zorganizowane tym razem zostało dla klas 1l, 1g. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję porozmawiać i dowiedzieć się wielu istotnych kwestii związanych z uzależnieniami. 

Register to read more...

Nikotynizm a ryzyko chorób nowotworowych

Pod wymownym tytułem, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z prof. Brunonem Zemłą, lekarzem, który na co dzień pracuje w Centrum Onkologii w Gliwicach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2l i2a. Jak łatwo się domyśleć motywem przewodnim spotkania było uświadomienie uczniom jakie ryzyko zachorowań na raka niesie palenie papierosów. 

Register to read more...

:: więcej

:: więcej

samochody_zabytkowe_22_20110912_1484942813.jpg

Zespół Szkół Samochodowych
im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"
ul. Kilińskiego 24a
44-122 Gliwice
e-mail:
zss.gliwice@gmail.com

Szkoła:
(TRYNEK)
32 231 49 11
lub  32 230 19 93
e-mail:
zssam.szkola@gmail.com

Warsztaty Szkolne:
(ŁABĘDY)
32 234 19 45
e-mail:
zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja
Kontroli Pojazdów:

ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice
32 234 21 50 

:: więcej  

logo
Kotonski.pl
wsparcie: